fbpx
Karantina sürecinde ne zaman diş hekimine gitmeliyiz?

 

  • Karantina döneminde özellikle çocuklu ailelerde ufak tefek zalar ve yaralanmalar yaşanabilir. Bunun en çok yaşanılan örneği kırılan ya da yerinden çıkan dişlerdir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında kırılan ya da yerinden çıkan diş bir bardak süt içerisinde muhafaza edilerek acilen bir diş hekimine başvurulmalıdır.

 

  • En çok yaşanılan rahatsızlıklardan biri de dişlerde ağrı ve şişlik durumudur. Buna ateş, halsizlik, titreme, üşüme gibi bulgular da ekleniyorsa dişiniz apse yapmış olabilir. Böyle bir durumda mutlaka en kısa sürede bir diş hekimine başvurulmalıdır. Doktor tavsiyesi olmadan antibiyotik kullanılmamalıdır.

 

  • En sık yaşanılan bir diğer rahatsızlık ise ağız içinde başlayan ve geçmeyen kanamalardır. Böyle bir durumda kanama olan bölgeye temiz bir gazlı bez konularak 30 dakika baskı uygulanması önerilir. Kanamanın durmaması durumunda acilen bir diş hekimine başvurulmalıdır.

 

Bunlar dışındaki süreçlerde yine bir diş hekiminden uzaktan destek alarak rahatsızlığınızın seyri ile ilgili geri dönüş alabilirsiniz. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm şikayetlerinizde bize Whatsapp hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.
Diğer yazılarımıza sağdaki menüden erişebilirsiniz. 

Post comment