fbpx

Dental Antiaging

Günümüzde pek çok ürün ve uygulama daha genç görünmemizi sağlamaktadır. Gülüşü gençleştirmek bu uygulamalar içinde en etkili olanlarındandır. Yıllar ile beraber dişlerimizin renginin koyulaştığını, boylarının kısaldığını sonucunda da gülümsememizin silikleştiğini gözlemleyebiliriz. Estetik diş hekimliğinin doğru uygulamaları sayesinde gülüşünüz ve dişleriniz tamamen doğal ve ideal hale getirilebilir.

Yıllar içinde   üst dudağımız yer çekimi etkisi ile aşağıya sarkar. Burun ucu çene ucu mesafesi birbirine yaklaşır. Yani yüzün alt bölümü kısalır. Bu yeterince iyi çiğneme yapmamızı da engeller.  Bir de diş sıkma ve gıcırdatma problemi varsa dişler hızla kısalır ve çoğu zamanda kırılır. Dişler kötü gözükmeye, fonksiyonlarını yerine getirememeye ve bunlara ilave olarak çene ekleminde problemler oluşmaya başlar ve tüm bunlar kişiyi daha yaşlı gösterir.

Bu problemlerin giderilmesi, hastanın hem sağlık hem de estetik olarak tedavi edilebilmesi için doğru tedaviler zamanında ve yeterince uygulanarak dudakların toparlanması, dudak çevresindeki çizgilerin azalması, dişlerin doğru oranda gözükmesi sağlanarak smile lift gerçekleştirilir. Bu işleme dental antiaging de denmektedir.